Článek

Dovolená pro bohaté: letadlem kolem světa

07 / 08 / 2017

Pokud máte dost času a peněz, můžete v listopadu vyrazit na poněkud neobvyklou dovolenou. Letadlem kolem světa za 21 dnů.

Pokud máte dost času a peněz, můžete v listopadu vyrazit na poněkud neobvyklou dovolenou. Letadlem kolem světa za 21 dnů.

Willymu Fogovi trvala v románu Julese Verna cesta kolem světa osmdesát dnů. Movitější klientela cestovní kanceláře Exclusive Tours to může zvládnout za tři týdny. The World Tour 2017 se koná od 11. listopadu do 1. prosince, má celkem devět zastávek a deset přeletů. 

Start je v Paříži. První let soukromým Boeingem 767, který budou cestovatelé používat po celou dobu, míří do Las Vegas. Během dvou dnů je v programu prohlídka města a jeho kasin a také výlet buď do národního parku Grand Canyon nebo do pouštního údolí Death Valley. Kdo bude chtít, může vyrazit na představení Cirque du Solleil nebo koncert Céline Dion.

5988511e9c403259ddc3c6b8 MEDIA_ITEM image
Las Vegas

Druhou zastávkou je Honolulu na Havaji, v programu je návštěva Pearl Harbour, na který zaútočila v roce 1941 japonská armáda. Vedle pláží na Oahu mohou cestovatelé zaletět na prohlídku sopek na ostrov Big Island. Z Havaje pak zamíří na Fidži, kde si lze vybrat mezi safari na řece Sigatoka, potápěním nebo odpočinkem na pláži.

Z Fidži se cesta stočí výrazně na jih – do australského Melbourne. Vedle prohlídky města je v plánu i výlet do vinic v Yara Valley či na slavnou Great Ocean Road podél pobřeží. Specialitou pro sportovní fanoušky je pak návštěva čtvrtfinále Světového poháru v ragby.

598854949c403259ddc461c1 MEDIA_ITEM image
Pláže u Melbourne

Po Austrálii se cestovatelé mohou těšit na Kambodžu, kde je čeká prohlídka khmerských chrámů v Angkoru. Po dalším přeletu pak přijde na řadu Srí Lanka, včetně historického města Kandu s Chrámem Buddhova zubu.

A pak už přijde na řadu Afrika. Trasa cesty nejprve zamíří do Tanzanie pod horu Kilimandžáro a na safari do národních parků Serengeti a Ngorongoro. Druhou africkou zastávkou bude etiopská Addis Abeba a archeologická naleziště v jejím okolí.

5988548f9c403259ddc4612e MEDIA_ITEM image
Kilimandžáro

Poslední velkou atrakcí na cestě kolem světa je Izrael, kde je hlavním bodem prohlídka Jeruzaléma. Z Izraele pak již cestovatelé zamíří opět do Paříže.

Ceny výletu jsou ve třech kategoriích, od 22 900 euro do 48 900 euro. Liší se zejména leteckou třídou a hotelovou kategorií, v případě nejvyšší ceny i některými doplňkovými zážitky, záleží i na počtu přesunů helikoptérou v některých destinacích.

5988578e9c403259ddc5050c MEDIA_ITEM image

Cestu organizuje francouzská kancelář Safrans Du Monde a na příští rok má v plánu i cestu kolem světa se zastávkami například v Rio de Janeiru, Cuzcu, u Velkého korálového útesu či v Hanoji. V Česku zájezdy prodává Exclusive Tours.

Galerie (7) Diskuze Sdílet

Autor také napsal

Mohlo by Vás zajímat