PODCAST: Jmenuju se Dominik, mám delfína a jsem alkoholik – ale bojuju

Lidé

Neobvykle upřímnou zpověď přináší další podcast Host Reportéra s osmatřicetiletým dýdžejem a moderátorem Dominikem Turzou, který si říká DJ Roxtar.

V posledních dvou letech nastartoval solidní kariéru díky svému maňáskovi delfína, kterému říká Adolfeen – stačil s ním už natočit hudební desku i talk show.

Přesně před dvěma lety se zároveň Dominik Turza začal zbavovat svých potíží s drogami a alkoholem.

„Když se ve vzpomínce vrátím do první půlky února roku 2020, tak to byla vlastně nejhorší doba,“ říká v podcastu: „Věděl jsem, že už za pár dnů nastupuju na odvykačku v pražské klinice Neocentrum, a chtěl jsem si to poslední období co nejvíc užít po svém, takže jsem o to víc kalil a choval se jako dobytek.“

V rozhovoru Dominik Turza vypráví o tom, jak v současnosti dvakrát týdně chodí mezi anonymní alkoholiky i anonymní narkomany, což mu nesmírně pomáhá.

Nepije, žádné drogy nebere, ale popisuje, že před Vánoci scházelo jen velmi málo k tomu, aby si na benzince zase koupil lahev: „Vnímám to tak, že do února 2020 jsem měl démony prorostlé do míchy, teď mi už sedí jen na ramenou, ale v prosinci hodně nahlas křičeli, ať se kvůli svým objektivním problémům zase napiju – zvládl jsem to, ale dobře vím, že na těch ramenou budou sedět nadosmrti.“

 

 

Rozhovor s Dominikem Turzou si poslechněte buď přímo zde, nebo ve vašich podcastových aplikacích. Závěrečná pasáž je odemčena pouze pro fanoušky, kteří nás podporují na webu Patreon.

 

 

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama