PODCAST: Jmenuju se Dominik, mám delfína a jsem alkoholik – ale bojuju

Lidé

Neobvykle upřímnou zpověď přináší další podcast Host Reportéra s osmatřicetiletým dýdžejem a moderátorem Dominikem Turzou, který si říká DJ Roxtar.

V posledních dvou letech nastartoval solidní kariéru díky svému maňáskovi delfína, kterému říká Adolfeen – stačil s ním už natočit hudební desku i talk show.

Přesně před dvěma lety se zároveň Dominik Turza začal zbavovat svých potíží s drogami a alkoholem.

„Když se ve vzpomínce vrátím do první půlky února roku 2020, tak to byla vlastně nejhorší doba,“ říká v podcastu: „Věděl jsem, že už za pár dnů nastupuju na odvykačku v pražské klinice Neocentrum, a chtěl jsem si to poslední období co nejvíc užít po svém, takže jsem o to víc kalil a choval se jako dobytek.“

V rozhovoru Dominik Turza vypráví o tom, jak v současnosti dvakrát týdně chodí mezi anonymní alkoholiky i anonymní narkomany, což mu nesmírně pomáhá.

Nepije, žádné drogy nebere, ale popisuje, že před Vánoci scházelo jen velmi málo k tomu, aby si na benzince zase koupil lahev: „Vnímám to tak, že do února 2020 jsem měl démony prorostlé do míchy, teď mi už sedí jen na ramenou, ale v prosinci hodně nahlas křičeli, ať se kvůli svým objektivním problémům zase napiju – zvládl jsem to, ale dobře vím, že na těch ramenou budou sedět nadosmrti.“

 

 

Rozhovor s Dominikem Turzou si poslechněte buď přímo zde, nebo ve vašich podcastových aplikacích. Závěrečná pasáž je odemčena pouze pro fanoušky, kteří nás podporují na webu Patreon.

 

 

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama