not random 0

Nadšenci. Rozhovorový speciál Reportéra pro letní čtení

Jazzman Laco Déczi, atomová strážkyně Dana Drábová, cestovatel Ladislav Zibura, volejbalistka Hana Havelková, muzikanti Michal Malátný či Lucie Redlová, operní pěvec Adam Plachetka, dvojice farářů Pastoral Brothers a další… Jedenadvacet rozhovorů s lidmi, kteří umějí strhnout své okolí ve speciálním časopisu.

Ostatní

not random 1

Do Rakouska za zvířaty. Velbloudi i kočičí kavárna

Je mnoho důvodů, proč navštívit našeho jižního souseda – jedním z nich je však bezpochyby i setkání se zvířaty. V Rakousku můžete navštívit zoologickou zahradu nebo třeba pozorovat zvířata v jednom ze šesti tamních národních parků. Kočičí kavárna, velbloudi a tygři, makakové: to vše a spoustu dalších zážitků se zvířaty se nabízí při cestě do Rakouska.

not random 2
not random 3

Stačí letmý dotek. Domácí pohoda v domácnosti snů

Moderní kuchyně jsou propojené s obytnými prostory a zároveň se s nimi přirozeně prolínají. Domácí spotřebiče proto musí splňovat ty nejnáročnější požadavky na vzhled i výbavu kuchyně. Díky tomu můžete oslnit své hosty nejen výsledným pokrmem, ale i elegantním designem a špičkovou technologií, kterou díky chytrým funkcím zvládne obsluhovat i nezkušený kuchař. Inspirovat se můžete následujícími novinkami...

not random 4

Jet bezpečně a nenarazit. Centrum Paraple zve na výstavu

V průběhu celého září si v obchodním Centru Černý Most můžete prohlédnout výstavu fotografií Jana Altnera a Tomáše Lisého. „Mám z toho radost. Za každou fotografií je hezká vzpomínka, u většiny těch situací jsem byl,“ říká Zdeněk Svěrák – zakladatel Centra Paraple, jehož činnosti je výstava věnována.

not random 5

Covid není válka. Anti-Panic Platform hledá cesty z krize

Poučili jsme se z pandemické krize? Kudy vede cesta k oživení ekonomiky? Jak nám může pomoci partnerství na úrovni Evropy? Na tyto a další otázky budou hledat odpovědi experti ve svých oborech. Ve čtvrtém dílu konference Anti-Panic vystoupí ministr zahraničí Tomáš Petříček, ekonom Radek Špicar či producent a režisér Václav Marhoul. Live stream proběhne ve středu 2. prosince od 14 hodin.

not random 6

Objevujte rakouské cyklostezky

Snad žádná jiná oblast na světě se nemůže pyšnit tak hustou sítí rozmanitých cykloturistických tras. Rakousko nabízí skvěle značené okruhy i dálkové trasy jak rodinám s dětmi tak adrenalinovým jezdcům i pohodářům všeho věku. Cestou se můžete kochat alpskými štíty, blankytnými řekami, divokými kaňony, jezery i vinicemi. A nikde není problém se občerstvit nebo přespat. Vyberete si z následující hitparády?

not random 7
not random 8

Tři prázdninové tipy ze Štýrska

Rakouská spolková země Štýrsko se stává čím dál zajímavější turistickou oblastí. Hory a řeky, termální lázně, cyklistické stezky, regionální gastronomie – to vše ze Štýrska dělá velkou prázdninovou atrakci, do které to navíc Češi mají velmi blízko.

not random 9

Co vás čeká, když sníte o americkém veteránovi

Sedmdesát amerických veteránů a stovky dalších unikátních vozů budou k vidění od pátku 17. května po celý víkend na pražském Výstavišti v rámci výstavy Legendy. Pořadatelé slibují skvosty jako Plymouth GTX, Dodge Challenger, historickou řadu Chevrolet Corvette, Mustanga po Karlu Gottovi nebo auta z filmů a seriálů Gone in 60 Seconds a Knight Rider.

not random 10

Víkendový trip se Stanislavem Grofem

Jedno méně známé výročí – 75 let LSD ve vědě a umění – si připomenou návštěvníci akce, které proběhne tento víkend v Ostravě. Hlavním hostem bude guru změněných stavů vědomí Stanislav Grof, pořadatelé avizují osm hodin jeho přednášek. Součástí bude i výstava umělců, jejichž tvorbu LSD ovlivnilo.

not random 11
not random 12
not random 13
not random 14

Šest zimních rájů

Nemůžete se rozhodnout, do jaké lyžařské oblasti v rakouských Alpách vyrazit na dovolenou? Nabízíme vám přehled atrakcí a novinek, které vás tuto zimu očekávají v šesti tamních areálech.

not random 15
not random 16
not random 17
not random 18
not random 19

Pravda vítězí

Magazín Reportér přichází s novou podcastovou řadou Pravda vítězí, která se věnuje předvolebnímu dění. ktuálními i historickými souvislostmi nadcházející prezidentské volby vás provedou Robert Čásenský a Michal Musil.